Asya Pasifik

0 Oca 20 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Kanguru Adası'nda kıyamet

Avusturalya'nın güneyindeki Kanguru Adası eşsiz ekolojik çeşitliliği dolayısıyla 'Nuh'un Gemisi' benzetmesi yapılan bir yerdi.
0 Oca 18 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

ABD ile Güney Kore arasında 'bıyık krizi'

ABD ile Güney Kore, Büyükelçi Harry Harris'in 'ince bıyıkları' nedeniyle diplomatik bir anlaşmazlık yaşıyor. Bıyıkların, sömürge döneminin Japon yöneticilerini anımsattığını söyleyen Güney Koreliler, bunun 'hakaret'…
0 Oca 17 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Pakistan: "Arabuluculuk teklif etmedik"

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ABD ve İran arasında artan gerilime ilişkin, "Biz ne arabuluculuk teklifinde bulunduk ne de arabuluculuk rolü oynuyoruz. Bizim yapmaya çalıştığımız gerginliğin azaltılması" dedi.
0 Oca 16 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Kadın askerlerden Kim'e mini konser

Kuzey Kore'de kadın askerler, ülkenin lideri Kim Jong-un için müzik performansı sergiledi. Kadın askerlerin verdiği mini konser, Kim tarafından alkışla karşılandı.
0 Oca 16 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Morrison iklim politikasını değiştiriyor

Avustralya'da 10 haftadır süren yangınlar nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan Başbakan Scott Morrison iklim politikasını değiştireceğinin sinyalini verdi. Morrison sera gazı emisyonlarını düşüreceklerini söyledi.
0 Oca 13 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
0 Oca 13 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Yangın krizinde "hata yaptık" itirafı

Avustralya'yı kavurup kül eden yangınlarda en az 28 insan ölür, yüz binlerce yaban hayvanı can verirken, Hawai'de tatil yapmış, yangınları ciddiye almaz görüntü çizmiş Başbakan Scott Morrison nedamet getirdi.
0 Oca 12 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Tayvan lideri Tsai koltuğunu korudu

Tayvan lideri Tsai Ing-wen, tamamı açılan sandıklardan çıkan sonuca göre koltuğunu korudu. Tsai, Çin'in savunduğu 'bir ülke iki sistem' ilkesini reddederek, 'demokratik Tayvan'ın tehditlere teslim olmayacağını'…
0 Oca 12 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Sert rüzgar ve aşırı sıcak bekleniyor

Eylül ayından bu yana süren yangınlarla boğuşan Avustralya'da bugün yüksek sıcaklık ve sert rüzgar bekleniyor. Olumsuz hava koşullarının yeni yangınlara neden olmasından endişe ediliyor.
0 Oca 10 2020 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
YUKARI