radyobir
radyobir

Asya Pasifik

0 Tem 03 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
0 Tem 02 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

ABD'den Kabil'deki saldırıya kınama

Beyaz Saray: "Bu küstah saldırı, Taliban'ın, çatışmaya barışçıl bir çözüm çağrısını sürekli yineleyen kendi Afgan kardeşlerini nasıl duyarsızca göz ardı ettiğini göstermektedir"
0 Tem 02 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Y. Zellanda'da plastik poşet yasağı

Çevre Bakanı Eugenie Sage: "Yasak; nehirlerde, akarsularda, yağmur suyu sistemlerinde ve okyanusta daha az plastik olmasını sağlamalıdır. Böylece deniz kuşları, balıklar, kaplumbağalar ve deniz memelileri daha az etkilenir"
0 Tem 02 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Hong Kong'da sokaklar hareketlendi

Hong Kong'un yönetiminin İngiltere'den Çin'e devredilişinin 22 yılında Hong Kong'da yüzbinlerce kişi protesto gösterileri için yeniden sokaklara çıktı.
0 Tem 01 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
0 Tem 01 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Beyaz Saray böscüsü izdihamda yaralandı

Beyaz Saray'ın yeni Sözcüsü Stephanie Grisham'ın, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un görüşmesi sırasında ABD'li ve Kuzey Koreli basın mensupları arasında çıkan arbedede yaralandığı belirtildi.
0 Haz 30 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Sınırda tarihi anlar!..

ABD Başkanı Trump, Kore sınırındaki Askerden Arındırılmış Bölge'yi ilk kez ziyaret etti. Dün 'görüşüp merhaba deme' çağrısı yaptığı Kuzey Kore lideri Kim'le sınırda tokalaştı, Kuzey Kore tarafına geçti. Böylece…
0 Haz 30 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Konu küresel ekonomi

Japonya'nın ev sahipliğinde Osaka'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi aile fotoğrafı çekimiyle başladı. Zirvenin ilk oturumu 'Küresel Ekonomi, Ticaret ve Yatırımlar' temasıyla düzenlenecek.
0 Haz 28 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Bangladeş'te kulaklık dehşeti!..

Bangladeş'in başkenti Dakka'da 2010 yılından bu yana kulaklıkla yürüdüğü için gelen trenleri duymayan ve tren çarpması sonucu ölen kişilerin sayısının 535'e ulaştığı belirlendi.
0 Haz 27 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
YUKARI