radyobir
radyobir

Asya Pasifik

Japon bakan eşi yüzünden istifa etti

Japonya'da Adalet Bakanı Katsuyuki Kavai, eşinin parlamentonun üst kanadı Danışmanlar Meclisi'ne seçilmek için yürüttüğü kampanyada seçim kurallarını ihlal ettiğine ilişkin iddialar üzerine istifa etti.
0 Eki 31 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
0 Eki 31 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Tayland Sarayı'nda temizlik sürüyor

Resmi metresinin unvanlarını geri alarak başlattığı 'saray içi dizaynı' altı görevliyi kovarak sürdüren Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, bu kez de dört saray muhafızını görevden aldı. Muhafızlardan ikisi zinayla suçlanıyor.
0 Eki 30 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Japonya'da rüşvetçi bakan istifa etti

Japonya'da vatandaşlara yengeç, kavun, havyar ve arı sütü gibi oldukça pahalı 'seçim rüşvetleri' dağıtmakla suçlanan bir bakan görevinden istifa etti.
0 Eki 25 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Arakarlılara yönelik savaş suçluları yargılansın

BM İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Yanghee Lee: 'Myanmar'daki (Arakanlılara yönelik) durum Uluslararası Ceza Mahkemesine sevk edilmeli ya da adaletin yerini bulması için uluslararası bir mahkeme kurulmalı. Bangladeş'teki…
0 Eki 24 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Tayland Kralı coştukça coştu!..

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, 'resmi metresinin' unvanları geri almasının ardından bu kez de 'aşırı derecede kötü yönetim' gerekçesiyle altı yöneticinin görevine son verdi.
0 Eki 24 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Canlı yengeç yakalama makinesi koydular

Singapur'da bir restoran atari salonlarında bulunan oyun makinelerine benzeyen bir makineyle 'canlı yengeç yakalama' promosyonu yaptı. Büyük tepki çeken uygulamayla ilgili soruşturma başlatıldı.
0 Eki 24 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

"Askeri gücümüzü azalttık"

ABD'nin Afganistan'daki Kararlı Destek Misyonu Komutanı Orgeneral Austin 'Scott' Miller, göreve geldiği son bir yıl içerisinde Afganistan'daki asker sayısını 2 bin civarında azalttıklarını açıkladı.
0 Eki 22 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

İmparator tahta çıktı!..

Japonya'nın 126. İmparatoru Naruhito, törenle 'kasımpatı' tahtına çıktı. 190 ülke ve uluslararası kuruluştan 2 bine yakın kişinin katıldığı törende, 59 yaşındaki Naruhito "Anayasaya göre hareket edeceğime, devletin…
0 Eki 22 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
0 Eki 21 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
YUKARI