radyobir
radyobir

Asya Pasifik

Lekima Tayfunu Çin'e ulaştı: 13 ölü

Lekima Tayfunu, Çin'in güneydoğu kıyılarını vurmaya başlarken, 13 kişinin hayatını kaybettiği, bir milyon kişinin de evlerinden tahliye edildikleri bildiriliyor.
0 Ağu 10 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Füze denemeleri bitmek bilmiyor

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, geçtiğimiz saatlerde Kuzey Kore'den Japon Denizi'ne doğru hareket eden iki 'tanımlanamayan' füze tespit ettiğini açıkladı.
0 Ağu 10 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Keşmirlilere seçim, para ve turist vaadi

Hindistan Başbakanı Modi, "terörü beslediğini" iddia ettiği özel statünün kaldırılmasıyla birlikte artık Cammu Keşmir'de ekonomik kalkınma yaşanacağını savundu.
0 Ağu 09 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
0 Ağu 09 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
0 Ağu 08 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Keşmir'in özel statüsü kaldırılıyor

Hindistan, Cammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırmak için parlamentoya teklif götürdü. Kararın yankıları sürerken, bölgeye en az 8 bin Hindistan askeri daha gönderildi.
0 Ağu 05 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Hong Kong'da hayat durdu!..

Haftalardır hükümet karşıtı protestolara sahne olan Hong Kong'da geniş katılımlı genel grev düzenleniyor. Özerk Yönetim Başkanı Lam, eylemlerin Hong Kong'un refah ve istikrarını tehlikeye soktuğunu belirtti.
0 Ağu 05 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

ABD Afganistan'daki askerlerini çekiyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kasım 2020'de yapılacak başkanlık seçimlerine kadar Afganistan'daki tüm Amerikan askerlerini geri çekmek istediği ileri sürüldü. Trump: "Afganistan'da önemli mesafe katettik. Hala (Taliban'la)…
0 Ağu 03 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›

Hong Kong: Yeni soğuk savaş platformu

Hong Kong'da yaklaşık 9 hafta önce başlayan protesto gösterileri, taleplerine yenilerini ekleyip yayılarak, sertleşerek, günlük yaşamı sarsarak devam ediyor. Çeşitli iş kollarından sendikaların, kamu çalışanlarının da katılması…
0 Ağu 03 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
0 Ağu 02 2019 içinde Asya Pasifik Devamını Oku ›
YUKARI