radyobir
radyobir

"Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini veto edeceğim"

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç düzenlediği basın toplantısında, Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımını veto edeceğini belirtti.

04 Mayıs 2022 07:13 | Kategori: Avrupa

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç, düzenlediği basın toplantısında, NATO zirvesinde Finlandiya ve İsveç'in ittifaka katılımını veto edeceğini söyledi.

Milanoviç, ‘Rus yanlısı tutum sergilediği’ iddialarına tepki göstererek, "Rus ajanı olduğumu kim söylüyor? Rusya ile hiçbir alakam yok. Gazprom'un başkanı Zagreb'e geldiğinde benden bir şey alamadı. Ne Ruslardan ne de Ukraynalılardan korkuyorum, tehditlerle kolayca başa çıkabilirim” dedi.

Gazetecilerin Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımı konusunundaki ısrarlı soruları karşısında Hırvat Cumhurbaşkanı, "Bu beklenmedik konu ilkbahar yağmuru gibi çıktı, kimse beklemiyordu. NATO zirvesinde, bu seviyede gerçekleşecekse, daveti veto edeceğim” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta benzer bir açıklama yapan Milanoviç, Stockholm ve Helsinki'nin ittifaka katılma ihtimalini "tehlikeli şarlatanlık" olarak nitelendirmişti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI