"Şehir Orman" yeniden sahnede

2002 yılından beri binlerce genç insanın hayatına dokunmuş olan modern dans projesi "ŞEHİR-ORMAN", yine sahnede.

08 Ekim 2021 19:10 | Kategori: Opera ve Bale

"Şehir Orman", İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesinde faaliyet gösteren proje grubu "Modern Dans Topluluğu İstanbul”  tarafından bu sezon hem AKM’de hem Fulya Sanat’ta (SSKSM) sahne alacak.

Devlet Opera ve Balesi’nin sosyal sorumluluk projesi olan "Şehir Orman", işlediği konular itibariyle, bu yaz ülkemizin ve dünyanın yaşadığı yangın felaketleri ışığında belki de şimdi daha da önem kazandı. 

Şehir-Orman, koreograf Beyhan Murphy tarafından, herkesin yakından tanıdığı Orman Kitabı (Jungle Book) adlı kitabın özgün modern dans drama şeklinde sahneye uyarlanmış halidir. Eserde, toplumu yakından ilgilendiren gençlik ve çevre sorunlarına, ormanlara, nesli tükenmekte olan hayvanlara, hem eğlenceli hem de düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. 

Athena ve Manga gruplarının, bu oyun için özel olarak yazdıkları birer parça ile katkıda bulundukları eserin müzikleri Rahman Altın’a kostümleri Serdar Başbuğ’a ait. 

Eserde, deneyimli haberciler Mirgün Cabas ve Çiğdem Anad,  ‘Şehir-Orman TV’nin habercileri olarak farklı bir televizyonculuk yapıyorlar!

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI