"Sigaraya hayır" afişleri toplatıldı: "Referandumla ilgili yanlış anlaşılabilir"

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün 'Hayır' başlıklı sigara afiş ve broşürleri referandumla bağlantı kurulabileceği gerekçesiyle toplatıldı.

14 Şubat 2017 10:59 | Kategori:

'Dumansız hava' kampanyasını desteklemek üzere bakanlığa bağlı Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bastırılan 'Sigaraya Hayır' afiş ve broşürleri toplatıldı.
Kentin çeşitli bölgelerinde ev ve işyerlerine dağıtılmaya başlanan ve panolara asılan afiş ve broşürlerde, şu ifadeler yer alıyordu:

"Neyi kazanmak istediğinize karar verin… Çocuklarınızı zehirlemek ister misiniz? İktidarsız olmak ister misiniz? Tekerlekli sandalyede bir yaşam mı sürmek istersiniz? Kanser olmak ister misiniz? Kalp krizi geçirmek ister misiniz?. HAYIR diyorsanız, hayatınızı ve geleceğinizi kazandınız."

Ancak broşürler, 'Hayır' ifadesi nedeniyle, referandumla bağlantı kurulup yanlış anlaşılacağı düşüncesi üzerine toplatıldı. Broşürlerin basımı da durduruldu. AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı da, "Broşürler önceden basılmış, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için dağıtımı durduruldu" diye konuştu.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI