40 yıldır denizde bayramlaşıyorlar

İstanbul'da "Sarayburnu Fatihleri" isimli yüzme grubu yaklaşık elli kişi ile birlikte bayramı İstanbul Boğazının serin sularında kutladı.

16 Haziran 2018 03:04 | Güncelleme :16 Haziran 2018 11:09 | Kategori: Yaşam

İstanbul Sarayburnu’nda Sarayburnu Fatihleri isimli yaklaşık elli kişilik bir grup, bayram kutlamasını denizde gerçekleştirdi. Yaklaşık 40 yıldır bu geleneği sürdüren grup yaz kış demeden her bayram, bayramlaşmak için Sarayburnu’nda bir araya geliyor.İlk olarak toplu kahvaltı yapan grup daha sonra kendilerini boğazın serin sularına bırakıyor. Grup adına basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yüksel Sönmez bu geleneğin yaklaşık 40 yıldır devam ettiğini belirterek, "İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını kutluyoruz. Biz Sarayburnu Fatihleri geleneksel olarak hem Ramazan hem de Kurban Bayramı’nın ikinci günü bu geleneğimizi sürdürüyoruz. Bu geleneğimiz yaklaşık 40 yıldan bu yana devam ediyor. Biz Sarayburnu Fatihleri olarak yaz kış demeden senenin 365 günü burada denize giriyoruz. Biz çok mutluyuz 50 kişilik bir grubumuz var kar da yağsa güneş de olsa buradayız güzel bir beraberliğimiz var” diye konuştu. 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI