radyobir
radyobir

ABD, 14 Çinli şirketi kırmızı listeye aldı

ABD yönetimi, Çinli 14 şirketi 'kırmızı bayrak' listesine ekledi. Söz konusu kararla ABD'li ihracatçılar, bu şirketlere mal göndermeden önce daha fazla durum tespiti yapmak zorunda kalacak.

24 Mart 2023 15:04 | Kategori: ABD

ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, Çin'e yönelik ticari kısıtlamaları genişletmeye devam ediyor.

Ticaret Bakan Yardımcısı Don Graves, yaptığı yazılı açıklamada 14 Çinli şirketi 'kırmızı bayrak' listesine eklendiğini belirtti.

Graves, "İhracat kontrollerimizi uygulamak, ABD'nin ulusal güvenliğini korumanın çok önemli bir parçası. Gelişmiş ABD teknolojisinin dünya çapında nasıl kullanıldığını tespit etmek için elimizdeki tüm araçları kullanmaya kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Listeye eklenenler arasında ECOM International ve HK P&W Industry Co Ltd. gibi Çinli şirketler yer alıyor.

Bakanlık, ayrıca Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Almanya, Bulgaristan, Kanada, Endonezya, İsrail, Malezya, Suudi Arabistan ve Singapur'dan 18 kuruluşu daha listeye ekledi.

İlgili karar doğrultusunda ABD'li ihracatçıların bu ülkelere mal göndermeden önce daha fazla durum tespiti yapmaları gerekecek.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI