ABD ve Avrupa vatandaşları rehin alındı

Putin, Fırat'ın güneyindeki teröristlerin çok sayıda ABD ve Avrupa vatandaşını alıkoyduğunu açıkladı.

18 Ekim 2018 17:33 | Kategori: Dünya

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fırat'ın güneyindeki teröristlerin çok sayıda ABD ve Avrupa vatandaşını alıkoyduğunu açıkladı. Putin, ABD ve ABD güdümündeki güçler sebebiyle IŞİD'in Suriye'deki varlığını genişlettiğini belirtti.

IŞİD'in bugüne kadar 700 kadar kişiyi rehin aldığını söyleyen Putin, terör örgütünün her gün 10 kadar kişiyi infaz etme ültimatomu verdiğini sözlerine ekledi.

Putin, Ankara'nın Suriye krizinin çözümü konusundaki yardımları için teşekkür etti ve Türkiye'nin İdlib'deki yükümlülüklerini yerine getirdiğini söyledi.

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına da değinen Putin, Kaşıkçı'nın akıbeti hakkında herhangi bir bilgisi olmadığını, gazetecinin kaybolmasının son derece üzüntü verici olduğunu ve gerçekte ne olduğunun anlaşılması gerektiğini ifade etti.

Putin, avangart hipersonik füze sisteminin önümüzdeki aylarda yerleştirileceğini söyledi.

Putin, herhangi bir ulusun Rusya'ya nükleer silahla saldırmaya karar vermesi durumunda, dünya üzerindeki yaşamın sona erebileceğini ifade etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI