Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

30 yıla yakın süredir Türk basketboluna hizmet veren Abdi İpekçi Spor Salonu'nda dönüşüm başlıyor.

19 Ocak 2018 14:35 | Kategori: Spor

Türkiye Basketbol Federasyonu öncülüğünde, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine modern bir basketbol tesisi inşa edilecek. Türk basketbolunda bir ilk olma özelliğini taşıyacak proje; yepyeni ve modern bir salonun yanı sıra altyapılar için antrenman ve maç sahaları, A Milli Takımları için antrenman salonları, etkinlik ve seminer salonları, kamp merkezi, müze ve halka açık özel alanlarıyla Türk basketboluna hizmet verecek. Tesisin inşaatı, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yıkım ve tahliye çalışmalarının tamamlanmasının hemen ardından başlatılacak.

Abdi İpekçi Spor Salonu, 3 Haziran 1989’da, Harlem Wizards ile Washington Generals arasında oynanan gösteri maçıyla açılmış; 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda 12 Dev Adam efsanesinin doğuşuna, 2007 yılında Anadolu Efes-Minnesota Timberwolves karşılaşması, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nın İstanbul’daki grup maçlarına ve 2016 yılında Galatasaray’ın Eurocup şampiyonluğuna ve daha birçok tarihi maçlara ev sahipliği yapmıştı. 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI