Ankara için 4 isim!..

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden Melih Gökçek'in yerine gelecek olan yeni başkan, 6 Kasım Pazartesi günü seçilecek.

31 Ekim 2017 12:07 | Kategori: Siyaset

Ankara Valisi Ercan Topaca’nın çağrısı üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 6 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’te toplanacak. Ankara Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "İlimiz Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Valilik Makamına sunmuş olduğu 28.10.2017 tarihli dilekçesi ile Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmiştir. 5393 sayılı Belediye Kanununun 45. Maddesi hükümleri doğrultusunda Büyükşehir Belediye Meclisinin, yeni Belediye Başkanını seçmek üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda 06.11.2017 Pazartesi günü saat 14.00’te toplanması Valilik Makamınca uygun görülmüştür.”

CHP ADAY ÇIKARMAYACAK, MHP İSTİŞARE EDECEK

Meclis’te 4 partiden toplamda 140 meclis üyesi bulunuyor. İstifa sonrası CHP aday çıkarmayacağını açıklarken MHP’nin ise yapılacak istişare toplantısından sonra karar vereceği belirtiliyor.

Başkanlığa Cumartesi gününden itibaren Meclis Başkenvekili Ali İhsan Ölmez vekalet ediyor.

4 BAŞKANIN İSMİ GEÇİYOR

Melih Gökçek’in ardından Ankara’da yeni belediye başkanının kim olacağı sorusu da büyük merak konusu. Yeni dönemde başkanlık için kulislerde Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in ismi geçiyor.

İLK İCRAAT BÜTÇE OLACAK

Her ayın ikinci haftasında toplanan Büyükşehir Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısına ise 8 Kasım’da başlayacak. Meclis, Kasımda 20 gün boyunca bütçe görüşmelerine devam edecek. Seçilecek yeni başkanın ilk icraatlarından birisi de Büyükşehir, EGO ve ASKİ’nin 2018 bütçesi olacak.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI