Bayan Boydak'a sürpriz ceza!..

FETÖ örgütlenmesi kapsamında bir süredir yargılanan işadamı Mustafa Boydak'ın eşi Müjgan Boydak'la ilgili karar sonunda çıktı. Bayan Boydak 7 yıl hapse mahkum oldu.

04 Aralık 2018 12:19 | Kategori:

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından kalkışılan darbeden sonra düzenlenen operasyonlarda 120 işadamıyla birlikte gözaltına alınan Müjgan Boydak'ın yargılanması tamamlandı. Ünlü işadamının eşi 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

15 Temmuz 2016 hain kanlı darbe girişiminden 26 gün sonra Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması kapsamında 120 işadamına yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda Müjgan Boydak da gözaltına alınmış, ifadesinin ardından salıverilmişti.

Anayasal Suçlara Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele Savcısı Salih Kılıçdağı, Müjgan Boydak ile ilgili iddianamesini hazırlayıp mahkemeye göndermişti. Mahkeme iddianameyi kabul ederek Boydak’ın yargılanmasına karar verdi. Davanın ilk celsesi 21 Haziran 2018’de görüldü.

EŞİ DE DURUŞMADA HAZIR BULUNDU

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dördüncü celsesinde tutuksuz sanık Müjgan Boydak ve avukatları hazır bulundu. Boydak Holding eski yöneticisi Mustafa Boydak da sanık olan eşinin duruşmasını izledi.

Savcı önceki celse verdiği mütalaasını tekrarlayarak sanık Müjgan Boydak’ın gizli tanık beyanlarında örgütte 'abla' pozisyonunda olduğu, örgüte yardımda bulunduğu, örgüt organizasyonlarına katıldığı, FETÖ’den kapatılan Melikşah Üniversitesi’ne 50 bin TL havale gönderdiği, yurt dışı kayıtlarında örgüt üyeleri ile yurt dışına çöküş günlerinin çakıştığı, örgütte aktif olarak yer aldığı ve gizliliğe riayet ettiği iddiaları ile ‘üyelik’ suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI