Bayramda hava nasıl olacak...

Ramazan Bayramı için hava durumu tahmini geldi. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bayramın son günü İStanbul'da yağış beklendiğini söyledi.

12 Haziran 2018 05:18 | Kategori: Yaşam

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Şen'den Ramazan Bayramı için hava durumu tahmini geldi. Prof. Şen, "Bayramın 2., 3. günü yağmur var. Sıcaklıklar ortalamaların 2-3 c üzerinde. Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'de yağış var. 3. günü İstanbul'da da yağış var. Arife ve 1. gün de batıda yağış yok" mesajını paylaştı.

Prof. Dr. Orhan Şen'in Twitter adresinden yaptığı açıklama şöyle:


Bayramın 2. ve 3. günü yağmur var. Sıcaklıklar ortalamanın 2 - 3 C üzerinde. Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'de yağış var. İstanbul'da da yağış var. Arife ve 1. gün de Batı'da yağış yok.

Bayramdan sonra sıcaklar geliyor.

Bayramda sıcaklar artacak. Son günü biraz daha artacak. Batı'da yağış yok. Akdeniz ve Doğu Anadolu'da yerel sağanaklar var.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI