Belçika Prensi Başbakandan yardım istedi...

Belçika Kralı Phillippe'in kardeşi Prens Laurent, Libya'da yaşadığı bir ekonomik problem sebebi ile Başbakan Charles Michel'den yardım istedi.

01 Şubat 2019 06:02 | Kategori: Dünya

Belçika tarihinde ilk kez kraliyet ailesinden bir isim, başbakana avukatı aracılığıyla iadeli taahhütlü resmi bir mektup yolladı. Belçika basınında yayınlanan mektupta Belçika Kralı Phillippe’in kardeşi Prens Laurent’in Libya’da yaşadığı bir ekonomik problem sebebi ile Başbakan Charles Michel’den yardım istediği görüldü.

Prensin avukatı tarafından Başbakan Michel’e gönderilen mektupta, Prens Laurent’in 2008'de Libya ile yaptığı 50 milyon euroluk bir iş nedeniyle zarar uğradığını belirtildi.

Belçika adaleti karşısında davaların kazanıldığını ama Libya makamlarının konuyu temyize taşıdığı belirten Prens Başbakan’dan yardım istedi.

Belçika basınında yayınlanan haberlerde Başbakan Charles Michel’in bu mektuba cevap vermeği ve hukukun üstünlüğü ilkesini ve yetkilerin ayrılmasını hatırlatarak bu talebi reddettiği aktarıldı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI