Benim Güzel Hayaletlerim

Yazar: Ahmet Ümit Storytel

03 Mart 2020 12:54 | Kategori: Okudukça

Ahmet Ümit’in Storytel’e özel kaleme aldığı ‘Benim Güzel Hayaletlerim’, Ümit’in yazarlık sürecini ve yazdığı hikayelerdeki gerilimi, entrikayı ve derinliği belirleyen önemli yazarlarla buluşmalarından oluşan 6 bölümlük özel bir çalışma.

Ahmet Ümit, Storytel’e özel yazdığı kitabıyla ilgili şunları söyledi: ‘Her yazarın kendine örnek aldığı ustaları vardır. Benim ustalarımdan bazıları da Benim Güzel Hayaletlerim’de yer alıyor. Kafka’dan Dostoyevski’ye, Nazım Hikmet’ten Andre Malraux’ya kadar bütün bu insanlarla bir şekilde karşılaşmayı, onlarla sohbet etmeyi, tartışmayı hep hayal ettim. Onlar hayalet olarak gelmediler belki ama, ben hayal ettiklerimi kendi yanıma getirdim. Benim Güzel Hayaletlerim, sadece Storytel’de sizlerle.’

Storytel Türkiye Ülke Müdürü Berk İmamoğlu da bu özel çalışmayla ilgili görüşlerini paylaştı; ‘Ahmet Ümit ile çalışmak bizim için müthiş bir deneyimdi. Sadece Storytel’de yayınlanan Benim Güzel Hayaletlerim ile Ahmet Ümit sevenler, şimdi kendi sesinden yepyeni bir kitabını dinleme fırsatına sahip olacaklar. Bu özel eserin, bizzat Ahmet Ümit tarafından seslendirilmesi tüm kitapseverlerin yazarla ve eserle daha güçlü bir bağ kurmasına da köprü oluşturacak. Kulaklıklarınızı takıyorsunuz ve Ahmet Ümit istediğiniz yer ve zamanda, size kendi kitabını okuyarak eşlik ediyor. Bunun yarattığı duygunun bir karşılığı yok.”

Kullanıcılar Storytel’e mobil telefonlarına yükleyecekleri uygulama üzerinden abone olarak ulaşabiliyorlar. Storytel aboneleri, Storytel kütüphanesindeki tüm sesli içerikleri sınırsızca dinleyebiliyor.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI