Beşiktaş satıyor!..

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş ile ilgili bir iddia ortaya ayıldı. Sezon başından bu yana gol yollarında sıkıntı çeken siyah-beyazlılar, kaliteli bir santrfor alabilmek için kaynak arayışına girdi.

08 Kasım 2018 11:46 | Kategori:

Kulübün bütçesini daha fazla zorlamak istemeyen Fikret Orman yönetimi, Ocak transferini futbolcu satışı ile yapmak istiyor.

Beşiktaşlı yöneticiler "Yaşlı olsun ama marka olsun" ile "Kesinlikle genç olmalı, takım yaşlandı" ikilemi yaşanıyor.

Asıl önemli sıkıntı ise alınacak oyuncular için kaynağın nereden bulunacağı.

Ayrılma ihtimali yüksek isimler

Beşiktaş'ta Adriano, Babel, Gökhan Töre ve Love gidebilir.

Yönetimin bu isimlerin satışından gelecek parayla iyi bir santrfor alınamayacağını bildiği belirtildi.

O yüzden kaliteli bir santrfor için kimin feda edilebileceği konusu gündeme geldiğinde akla gelen ilk ismin Vida olduğu konuşuluyor.

Vida'nın satılmasına sıcak baktılar

Sezon başında da bir çok kulübün peşinde olduğu Hırvat stoperin satılmasına teknik heyetin olumlu bakmamasına rağmen, yönetimin ise "Kaliteli bir golcü istiyorsak, para edecek bir yıldızı gözden çıkarmalıyız" diyerek Vida'nın satılmasına sıcak bakıyor.

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Pepe'nin durumu, siyah-beyazlı yönetimi ikiye böldü.

Geçtiğimiz sezon başında İngiltere ve Arap takımlarından teklifler alan Portekizli stoper, Türkiye'de mutlu olduğu için Beşiktaş'ta kalmayı tercih etmişti.

Döviz kuru Pepe konusunda da sıkıntı çıkardı

Ancak döviz kurunun yükselmesiyle kulübü en çok zorlayan isim olan Pepe'nin yıllık 5 milyon Euro'luk ücreti sıkıntı yaratmaya başladı.

Arap kulüplerinin yıldız oyuncuya devam eden ilgisi üzerine yönetim teklifleri değerlendirme kararı aldı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI