Dehşet gemisinden kurtuluş!..

Norveç'te bin 300 yolcuyu taşıyan cruise gemisinde mahsur kalanlar dehşeti yaşadı.

24 Mart 2019 16:48 | Kategori: Dünya

Norveç Denizi açıklarında bin 373 yolcu ile seyahat turu yapan turist gemisi denizin ortasında arızalandı.

Yaşanan arıza ve fırtınanın artmasıyla birlikte gemi kaptanı tarafından yardım çağrısında bulunuldu.Norveç sahil kurtarma ekipleri tarafından kurtarma çalışmaları başlatılsa da bütün denemeler boş çıktı.

Dün Türkiye saatiyle 4 buçuk saatlerinde yaşanan olay nedeniyle gemide bulunan yolcuların panik halinde olduğu ve kurtarılmayı bekledikleri öğrenildi.Arama kurtarma botlarıyla başlayan kurtarma çalışmaları fırtına dolayısıyla sekteye uğradı.

Norveç tarafının botlarla kurtarma çalışmalarını durdurduğu ve helikopterlerle gemideki yolcuların ve mürettebatın kurtarılmaya çalışıldığı öğrenildi.Saatlerdir denizin ortasında mahsur kalan ve kurtarılmayı bekleyen yolcuların 479'u helikopterler ile kurtarılabildi.

Gemide hala 894 yolcu ve mürettebatın olduğu belirtildi.Yetkililerden yapılan açıklamada gemide mahsur kalanları kurtarma çalışmalarının bugün de devam ettiği belirtildi.

Diğer taraftan geminin sadece tek motorunun çalışır durumda olduğu ve gemi kaptanının sürüklenmeyi yavaşlatmak için tek motoru kullanmaya çalıştığı bildirildi.Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI