DSÖ: "Covid 19'un merkez üssü Amerika kıtası"

Dünya Sağlık Örgütü, vaka sayılarının artış gösterdiği Kuzey ve Güney Amerika kıtalarının Kovid-19 salgınının merkez üssü haline geldiğini açıkladı.

13 Mayıs 2020 10:03 | Kategori: Dünya

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının merkez üslerinin şu anda Kuzey Amerika ve Güney Amerika olduğunu söyledi.

Her iki kıtada vaka sayısının giderek arttığını dile getiren Harris, "Amerikaları şu an salgının merkez üsleri olarak nitelendirebiliriz" dedi.

Harris, en çok vakanın ABD’de görüldüğüne dikkat çekti.

John Hopkins Üniversitesi’in yayınladığı son verilere göre, ABD’deki Kovid-19 vaka sayısı 1 milyon 348 binin üzerinde, ölü sayısı ise 80 bin 706 kişi oldu.

Sözcü ayrıca Kovid-19 hastalığına neden olan Sars-Cov-2 virüsünün farklı yüzeylerde birkaç gün yaşayabildiğini, bu yüzden dezenfeksiyon ve el yıkamanın önemli olduğunu kaydetti.

Harris, temizlik işçilerinin koronavirüs ile mücadelede anahtar oyuncular haline geldiğini ifade etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI