Esad bayram namazında ortaya çıktı

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, bayram namazını başkent Şam'da babasının adını taşıyan Hafız Esad Camii'nde kıldı.

05 Haziran 2019 17:16 | Kategori: Dünya

Ramazan Bayramı'nı bugün karşılayan ülkelerden biri olan Suriye'de Devlet Başkanı Esad, bayram namazı için babası ve aynı zamanda selefinin adını taşıyan Hafız Esad Camii'ne gitti.

Esad'a namaz sırasında Suriye Başmüftüsü Şeyh Ahmed Bedreddin Hassun ve diğer yetkililer eşlik etti.Esad, önceki yıllarda Ramazan Bayramı'nın ilk gününde başkent dışındaki kentleri ziyaret etmişti.

2018'de Akdeniz kıyısında Alevilerin merkezi olarak bilinen ve Rus donanma üssüne ev sahipliği yapan Tartus'a giden Esad, 2017'de ise Hama'da temaslarda bulunmuştu.Suriye'nin yanı sıra Mısır, Filistin ve Ürdün Ramazan Bayramı'nın ilk gününü bugün kutluyor.

Siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de hükümet güçleriyle çatışan ve başkent Sana ile bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduran Husiler de çarşamba gününün bayramın birinci günü olduğunu açıklamıştı.Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI