radyobir
radyobir

"Esas savaşlar yakında başlıyor"

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, "Esas savaşlar yakında başlıyor. İnsanlarımızı ve topraklarımızı Rus köleliğinden kurtarmalıyız" dedi.

01 Mayıs 2023 08:33 | Güncelleme :01 Mayıs 2023 08:42 | Kategori: Avrupa

Zelensky’nin açıklamalarının Ukrayna’nın Rus güçlere yönelik karşı saldırı başlatacağına dair haberlerin arttığı bir dönemde gelmesi dikkat çekti.

Zelensky bu açıklamayı Ukrayna’da Sınır Muhafızları Güçleri’nin onurlandırıldığı günde, sınır muhafızlarının önünde yaptı.

Sınır muhafızlarına madalyalar veren Zelensky, ‘esas savaşlar’da başarılı olmaları temennisinde bulundu.

"Esas savaşlar yakında başlıyor” diyen Zelensky, "Toprağımızı ve insanlarımızı Rus köleliğinden kurtarmalıyız” ifadelerini kullandı.

Son günlerde Ukrayna’nın Rus güçlere yönelik karşı saldırı başlatacağı yönünde haberler artmış durumda.

Ukraynalı yetkililer ‘hazır’ olunduğunda bu harekatın başlayacağını belirtiyor.

Ülkenin doğusunda şiddetli çatışmaların sürdüğü Bakhmut’ta Ukrayna ordusunun kente giden ana ikmal yolunun kontrolünü elinde tuttuğu kaydedildi.

Açıklama Ukrayna ordusundan geldi.

Rus yetkililer de Ukrayna topçu ateşi sonucu sınır kasabasında dört kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bu arada Zelensky Cumartesi günü yayınlanan bir mülakatında işgalin ilk günlerinde Rusya’nın Kiev’i işgal etmesi durumunda yanında o dönem taşıdığı silahla "ölümüne kadar savaşacaktım” dedi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI