Evde kal, opera izle!..

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, içinde bulunduğumuz pandemi günlerinde "evdekalsanatlakal", başlığı çerçevesinde çalışmalarını dijital ortamlarda sürdürmekte.

22 Nisan 2020 10:17 | Kategori: Kültür & Sanat

Bu kapsamda İstanbul Devlet Opera ve Balesi ,  Saint Benoit Fransız Lisesi’nin de yer aldığı  ortak bir projede yer alıyor. Sanatseverler ve öğrenciler,  İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları ile online olarak buluşuyor;  Opera, bale, modern dans temsilleri nasıl süreçlerden geçiyor? Sanat yönetmenliği, koreografi,  reji,  orkestra , dekor, kostüm … Opera ve bale sanat dallarının kapsamında olan konular, söyleşilerde yer almaya devam ederken, sanatseverler ve öğrenciler ilgili konularda merak ettiklerini  öğrenebiliyorlar.
 
12 Nisan’dan itibaren devam eden projede, Mdtist Proje Yönetmeni Beyhan Murphy ve Bale Baş Koreografı Ayşem Sunal Savaşkurt etkinlikte konuk oldu.
       
26 Nisan 2020 Pazar günü saat: 14.00 de İDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan; "Sanat Yönetmenliği kavramı ve opera” başlığı ile programda yer alacak.
     
3 Mayıs 2020  Pazar günü ise, İDOB Sanat Teknik Müdürü M. Serdar Kalmaz,  "Bir eserin sahneye koyulma süreci” konusu ile yer alacak.  Mayıs ayı boyunca da buluşmalar devam edecek.

www.sb.k12.tr adresindeki web sitesinden  katılım hakkında bilgi alınabiliyor.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI