Florida New York'u geride bırakmış

Dünyada koronavirüs salgınında en çok can kaybının yaşandığı ABD'de Florida eyaleti koronavirüs vakalarında rekor artış tespit ederek salgından en sert etkilenen New York'u geçti.

27 Temmuz 2020 08:44 | Kategori: Dünya

Florida'daki koronavirüs vakaları Pazar günü 9,300 artışla toplamda 423,855'e çıkarken, Kaliforniya ise toplam 448,497 vakayla ABD'deki salgının merkezi olmaya devam etti.

415,827 vakanın olduğu New York ise ABD'de en çok vakanın görüldüğü üçüncü yer. Ancak New York 32,000'den fazla vefat ile ABD'de salgın kaynaklı en fazla ölümün yaşandığı yer olmaya devam etti.

Florida'daki vakalar artmaya devam ederken, eyaletin Cumhuriyetçi Valisi Ron DeSantis ise maske takmanın zorunlu hale getirilmeyeceğini ve okulların Ağustos'ta tekrar açılmasının gerektiğini defalarca belirtmişti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI