Hans Gabor Belvedere Viyana Şan Yarışması

Uluslararası Şan Yarışmalarının arasında çok prestijli bir yeri olan Belvedere Şan Yarışması, gelecekteki dünyaca ünlü sanatçıları keşfetmeye devam ediyor.

09 Mayıs 2019 13:59 | Kategori: Kültür & Sanat

18 yıldır Uluslararası Belvedere Şan yarışmasının İstanbul elemelerinin gerçekleşmesinde büyük katkıları olan ve  gençler adına çok değerli çalışmalar yapan, geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz Bariton Sedat Öztoprak’ın ardından , genç yeteneklere destek devam ediyor.

Birçok ülkede elemeleri yapılan yarışmanın Türkiye komite ve jüri başkanlığını İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürü Suat Arıkan  yapacak.  Yarışma, Kadıköy Belediyesi  ile   İstanbul Devlet Opera - Balesi desteği ve Beşiktaş Rotary Kulübü’nün sponsorluğunda gerçekleşiyor.  

Bu yıl da çok değerli jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek Türkiye elemelerinde jüri,  Almanya Erfurt Operası Genel Müdürü Guy Montavon; Hamburg Operası eski Direktörü ve şu anda ise Baden-Baden "Canto” Ajans Dirtektörü olan  Constanze Könemann; Dresden, SemperOper genç sanatçı programı direktörü Thomas Cadenbach ve tabi ki İstanbul Devlet Opera ve Balesi eski Baş Rejisör’ü Aytaç Manizade, Besteci-Orkestra şefi Çetin Işıközlü ve Jüri Başkanı olarak   Suat Arıkan’dan oluşuyor.  

15 Mayıs 2019 Saat 20.00’de ,  İstanbul Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’ında halka açık konser ( ücretsiz biletler Kadıköy Süreyya Operası Gişesinden temin edilebilir) ile ,   final yarışmasında bu yıl Avusturya/ Villach da Türkiye’yi temsil edecek finalistler belirlenecektir.

Dereceye giren ilk dört yarışmacıya , Beşiktaş Rotary Kulübü tarafından Sedat Öztoprak anısına özel ödül verilecektir.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI