Her Evde Bir Hikâye Var

Yazar: Güven İslamoğlu Hürriyet Kitap

11 Ocak 2022 15:16 | Kategori: Okudukça

Hazırladığı belgesellerle çevre sorunlarıyla ilgili farkındalık yaratan Güven İslamoğlu, ilk kitabıyla günlük hayat karmaşasında fark edilmeyen, sıradan insanların ilginç yaşamlarını anlatıyor. Kitapta sokakta yürürken, toplu taşımayla seyahat ederken ve akşamları mutfağından tabak sesleri gelen sarı ışıklı pencerenin arkasındaki insanların ve daha birçok hatıraya tanık olunan hikâyeler okuyucuyla buluşuyor. Toplumun her kesiminden ev ev öykülerin bir araya geldiği eserde görünür olmayan, saklı kalmış ancak hayatın bir parçasını yansıtan anlar, hayatlar aktarılıyor. 

Zengin bir anlatımla ve gerçekçilikle kaleme alınan hikâye, her evin ayrı bir konusuna odaklanırken diyaloglarıyla topluma ışık tutuyor. Hayatın içindeki tesadüfleri ve bağlantıları inceleyen kitap, insan ilişkilerine, hayatın çeşitliğine heyecan verici bir bakış açısı katıyor.

Güven İslamoğlu’nun imzasıyla Hürriyet Kitap etiketiyle yayınlanan ‘Her Evde Bir Hikâye Var’ raflardaki yerini aldı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI