radyobir
radyobir

Hollanda Libya'daki büyükelçiliğini yeniden açtı

Hollanda, Libya'da barış ve istikrarın güçlenmesini desteklediğini ve başkent Trablus'taki büyükelçiliğini yeniden açtığını duyurdu.

16 Mayıs 2023 07:06 | Kategori: Afrika

Hollanda'nın Trablus Büyükelçiliği, iki ülkenin dışişleri bakanlıkları yetkilileri ve Trablus'taki birçok büyükelçinin katıldığı törenle yeniden hizmete girdi.

Hollanda Büyükelçiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Libya ile diplomatik ve ticari işbirliğini güçlendirmekten gurur duyuyoruz." ifadelerine yer verildi.

Libya'da kapsamlı seçimlerin, barış ve istikrarın güçlenmesinin desteklendiği kaydedilen açıklamada, "Hollanda'nın Libya'daki büyükelçiliği ofislerinin açıldığını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Libya'da 2011'de Muammer Kaddafi rejimine karşı protestoların patlak vermesinin ardından birçok ülke gibi Hollanda da büyükelçiliğini kapatmıştı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI