IŞİD'in komuta merkezi bombalandı, 34 ölü!..

Rus Hava Kuvvetleri, Deyr ez Zor'da IŞİD'in komuta merkezini vurdu. Saldırıda 34 IŞİD militanının öldürüldüğü açıklandı.

10 Ekim 2017 14:46 | Kategori: Terör

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Deyr ez Zor'da IŞİD'in komuta merkezinin vurulduğunu ve Irak'ın batısından Suriye'ye giren 34 IŞİD militanının öldürüldüğünü duyurdu.

SON 24 SAATTE 182 HAVA SALDIRISI DÜZENLENDİ

Konaşenkov, "10 Ekim'de Rus jetleri IŞİD'in Irak'ın batısından Deyr ez Zor'a giren militanlarına karşı operasyonlarına devam etti. Son 24 saatte teröristlere yönelik 182 hava saldırısı düzenlendi" dedi.

Konaşenkov "Hatla yerleşim biriminde IŞİD'in komuta merkezi ve Irak'ın batısından örgütü güçlendirmek için gelen 3 terörist grubu vuruldu. Olayda 34 militan, yüksek kalibreli silahlar yüklü 5 arazi aracı, 2 mühimmat dolu araç imha edildi" ifadelerini kullandı.

​'MAYADİN'DE 70 MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ'

Konaşenkov, Mayadin'deki bir müstahkem mevkiye gerçekleştirilen saldırılarda da 70 militanın öldürüldüğünü şöyle aktardı:"Mayadin'deki saldırılarda 50 militan öldürüldü. Yeraltı tünellerinde ise 30 militan daha kaldı. 40 dakika sonra sevk edilen Su-34'ler ile bölgedeki bu noktaya 14 saldırı daha gerçekleştirildi ve teröristlerin tahliyesi için gelen yaklaşık 20 militan daha öldürüldü."
Konaşenkov söz konusu noktada yeraltı ağır silah ve tank mühimmatı deposunun da bulunduğunu kaydetti.

Konaşenkov, mevzinin insansız hava araçlarıyla (İHA) tespit edildiğini ve öldürülen militanların çoğunun Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri ve Cezayir'den olduğunu da ifade etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI