İstanbul'da Noel kutlamaları!..

Hz. İsa'nın doğum günü olarak kabul edilen Noel, Türkiye'deki Hristiyanlar tarafından ayinlerle kutlandı. İstanbul, Hatay, İzmir, Mersin başta olmak üzere, bulunduğu kentlerde kiliselere akın eden Hristiyanlar, dua ve ilahilerle Noel'i kutladı.

25 Aralık 2018 03:24 | Kategori: Yaşam

İstanbul'daki Katolik cemaati, düzenlenen ayinle Noel'i kutladı. Taksim'deki Saint Antuan Kilisesi'nde, "Noel Gecesi" ve "Mesih İsa'nın Doğuşu" adında gerçekleşen ayinde, ilahiler söylendi, İncil'den bölümler okundu.

İSTANBUL'DA NOEL KUTLAMALARI - FOTO GALERİ

İngilizce, Lehçe ve İtalyanca dualar edilen ayine, İstanbul'da bulunan turistler de katıldı. Daha sonra cemaat üyeleri Hazreti İsa'yı anlatan ilahiler söyleyerek, tütsüler eşliğinde mum yakıp dua etti.Hristiyanlar, 24 Aralık'ı 25 Aralık'a bağlayan gece, Hazreti İsa'nın doğum gününü kutluyor.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI