Karga suç delilini çaldı, ortalık birbirine girdi

Kanada'da bir karga suç mahallindeki bıçağı kapıp kaçtı, polis peşinden kovaladı.

27 Mayıs 2016 06:20 | Kategori: Dünya

Kanada’nın Vancouver şehrinde, bir suç mahallindeki bıçağı kapıp havalanan karga polise zor anlar yaşattı.

Park halindeki bir aracı ateşe veren şüpheli polise bıçak çekince bacağından vuruldu. Adamın düşürdüğü bıçağın parlaklığı, yanmış aracın üzerine tüneyip olan biteni izleyen karganın ilgisini çekti.

Amansız takip

Görgü tanığı CBC News muhabiri Mike Howell’ın haberine göre, meraklı kuş polis kordonundaki alana girip bıçağı yerden kaptı. Polisi birkaç metre peşinden koşturan Canuck isimli karga kısa sürede yorulup bıçağı düşürdü.

Kentin en haylaz kuşlarından biri olan Canuck, bacağına veterinerlerin taktığı kırmızı etiketle tanınıyor. Canuck’u tanıyan polis, ‘amansız’ takibin başarıyla sonuçlandığını söyledi.

İnsanlarla büyüdü

Parlak nesnelere olan ilgileriyle bilinen kargalar çoğu zaman ayna veya benzeri metal eşyaları alıp yuvalarına taşır. İnsanlar arasında büyüyen ve yoğun ilgi gören 1 yaşındaki Canuck da bu alışkanlıktan muzdarip.

Facebook sayfası var

Olay yerinde çekim yapan kameramanı da rahat bırakmayan kuş, kentin favorilerinden. Hayranlarının kurduğu bir de Facebook sayfası var. Trenlerde yolculara eşlik ettiği ve muhabirlere röportaj verdiği videoları da oldukça popüler.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI