Kaşıkçı'nın oğlu: Suudi yargısına inancım sonsuz

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda geçen yıl öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah Kaşıkçı, babasının cinayet davasında Suudi Arabistan yargısına güvendiğini belirtti.

01 Ekim 2019 07:29 | Kategori: Dünya

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah, Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Salah Kaşıkçı, paylaşımında "Sevgili babamı kaybetmemizin üzerinden bir yıl geçti. Daha önce de söylediğim gibi Suudi Arabistan yargısının adaleti sağlayacağına ve bu korkunç suçun faillerini cezalandıracağına inancım sonsuz. Ben de babam gibi vatana ve onun yöneticilerine sadık kalacağım" dedi.

Suudi gazeteci Kaşıkçı, 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmüştü.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) tarafından haziran ayında açıklanan 101 sayfalık raporda Suudi Arabistan yönetimi, Kaşıkçı'yı kasten öldürmekten sorumlu tutulmuştu.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI