Katalan otelleri İspanyol polisini dışarı attı!..

Katalonya'da Madrid'in anayasaya aykırı ilan ettiği bağımsızlık referandumunun ardından oy vermeye çalışan Katalanlar'a sert müdahale eden İspanyol polisi ve jandarmasına öfke sürüyor. Barcelona yakınındaki bir sahil kasabasında kalan yüzlerce polis, eylemlerin ardından kaldıkları otellerden çıkartıldı. Bazı polisler yaşanan arbedede darp edildi.

03 Ekim 2017 08:19 | Kategori: Dünya

Katalonya Özerk Bölgesi'nin başkenti Barcelona yakınlarındaki turistik Calella kasabasında bazı oteller işletmelerinde kalan yaklaşık 500 İspanyol polisi ve jandarmasının odalarından ayrılmasını istedi.
İspanyol haber ajansı EFE'ye konuşan polis kaynakları, İspanya Ulusal Polis Teşkilatı'na mensup 250 memurun kalacak başka yer bulacaklarını ve Katalonya'da konuşlanmayı sürdüreceklerini söyledi.

14 POLİS YARALANDI

Kaynaklar referandumun ardından pazar gecesi bir eylemci grubunun bölgedeki otellerden birinin önüne gelerek polise tepki gösterdiğini, sivil kıyafetler içindeki en az 14 polisin de yaşanan arbedede yaralandığını duyurdu.

​Aynı kaynaklar Calella Belediye Başkanı Montserrat Candini'nin doğrudan otel sahiplerini arayarak polislerin otellerden çıkartılmasını aksi halde lisanslarının askıya alınabileceğini söylediğini de öne sürdü.

​Polislerin bunun üzerine çalışanların sorun yaşamaması adına otelden ayrılmayı kabul ettiği de belirtildi.

Calella'daki spor salonları, bar ve diğer işletmelerin de İspanyol polisine ambargo kararı aldığı aktarıldı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI