Koronanın başkentinde mesafesiz havuz partisi

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) salgınının çıkış noktası olarak bilinen Vuhan (Çin) kentinde, binlerce kişi maske ve sosyal mesafe gibi tedbirleri uygulamadan havuz partisine katıldı.

18 Ağustos 2020 06:13 | Kategori: Dünya

Koronavirüsün çıktığı kent olarak anılan Vuhan'da binlerce kişi, hafta sonu hiçbir önlem almadan su parkındaki partiye katıldı.

Vuhan Maya Plaj Suyu Parkı'nda düzenlenen elektronik müzik festivaline katılan kalabalık, balık istifi şekilde maske ve hiçbir güvenlik tedbiri olmadan havuzlara doluştu.Bazı katılımcıların can yeleği giyerken, hiç kimsenin maske takmaması ve sosyal mesafenin hiç sayılması dikkat çekti.67 günlük kısıtlamaların ardından haziranda tekrar açılan park, yerel medyaya göre, yar kapasitesiyle çalışıyor ve kadınlardan yüzde 50 oranında indirim yapıyor.İlk koronavirüs vakası, salgını tüm dünyaya yayılmadan önce geçen yıl Vuhan'da tespit edilmişti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI