Koronavirüse rağmen kiliseler doldu taştı

Gürcistanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde 21 Nisan'a kadar sürecek olağanüstü hal (OHAL) ve sokağa çıkma yasağına rağmen, vatandaşlar Paskalya Bayramı başlaması nedeniyle kiliselerde düzenlenen ayinlere katıldı.

19 Nisan 2020 09:40 | Kategori: Dünya

Başkent Tiflis'te Gürcü Ortodoks Kilisesi Patriği 2. İlia'nın Kutsal Üçleme Katedrali'nde yönettiği törene önceki yıllardaki gibi kalabalık olmasa da Kovid-19 salgınının getirdiği yasaklamalara rağmen çok sayıda kişi katıldı.Kovid-19'dan dolayı insanlar 9 saat kilisede kalmak zorunda 

Ülkede 21 Nisan'a kadar gece saat 21:00 ile sabah saat 06:00 arası ilan edilen  sokağa çıkma yasağını ihlal etmemeye çalışanlar, bu saatler içerisinde kiliselerde veya kiliselere ait avlularda kalacak. Öte yandan, OHAL çerçevesinde özel araçların da kullanımının yasaklandığı Gürcistan'da insanlar kiliselere yürüyerek gitti. Ayinlere katılanlar bulundukları kiliselerde veya kilise önünde sosyal mesafeyi korudu. Hükümetin uyguladığı yasaklamaları çiğnemekten kaçınanlar sabah saat 06:00'dan sonra evlerine yürüyerek dönebilecek. Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI