Lübnan Dışişleri heyeti İstanbul'da

Ortaköy'de Reina gece klübünde yılbaşı gecesi meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden ve yaralanan Lübnanlıların yakınları ile Lübnan Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, İstanbul'a geldi.

02 Ocak 2017 08:26 | Kategori: Dış Politika

Atatürk Havalimanı'na dün saat 23.30'da inen özel uçaktaki Lübnan Dışişleri Bakanlığı heyeti ile saldırıda hayatını kaybeden ve yaralanan Lübnan vatandaşlarının yakınlarını, Dişişleri Bakanlığı İstanbul Temsilciği Şube Müdürü A. Noyan Özkaya, Lübnan'ın İstanbul Başkonsolosu Hani Chemaitelly ile diğer yetkililer karşıladı.

Havalimanında gazetecilere açıklama yapan Lübnan Dişişleri Bakanlığı Yetkilisi Mira Dagher, terör saldırısında ölen ve yaralanan vatandaşları olduğunu belirterek, "Bakanlık temsilcileri ve aileler ile durumu öğrenmek için birlikte geldik. İlgililerden bilgi alacağız" diye konuştu. Açıklamanın ardından, heyettekilerden bir kısmı Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na, bazıları da yaralıları ziyaret etmek için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI