Meclis'te YPG'nin bayrağını açtı!..

Almanya'da Sol Partili milletvekili Sevim Dağdelen, Alman meclisinde, Almanya'nın terör örgütü DEAŞ'a karşı yürüttüğü operasyonlarına yönelik yapılan bir oturumda terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin bayrağını açtı.

21 Kasım 2017 18:23 | Kategori: Dünya

Alman Der Spiegel haber sitesi, Dağdelen'in mecliste yaptığı konuşmada hâlihazırda Almanya'da yasak olan bayrağı göstermesinin tepkiye neden olduğunu yazdı.

Türk kökenli Alman vekil Dağdelen, Almanya'nın IŞİD'e karşı savaştığı halde, IŞİD ile savaştığını iddia ettiği terör örgütü YPG'nin bayraklarını yasaklamasının mantıksız olduğunu öne sürerek bir anda terör örgütü YPG'nin bayrağını açtı. 

Dağdelen, Almanya'da YPG bayraklarının yasak olmasını 'saçma' olarak nitelendirdi ve Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere'i eleştirdi. 

Skandal hareket Türkiye kökenli milletvekili Alman meclisini karıştırdı

Federal Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble, Dağdelen'in hareketine tepki göstererek, "Böyle bir şey yapması gerekmiyordu" ifadesini kullandı.

Alman meclisi, terör örgütü IŞİD'e karşı ABD liderliğinde bulunan uluslararası koalisyonun içinde IŞİD'e yönelik operasyonları uzatıp uzatmama konusunu görüşüyor.  

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI