Meleklerin Payı

Yazar: Dr. Burkay Adalığ Epsilon Yayınları

17 Eylül 2020 11:10 | Kategori: Okudukça

Geçtiğimiz Aralık ayında Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlanan, bugüne kadar yazılmış en kapsamlı Türkçe viski kültür rehberi Meleklerin Payı, "W2-4 Spirits” kategorisindeki (Distile Alkollü İçkiler) 9 kitaptan biri olarak 2020 Gourmand World Cookbook Awards kısa listesine girdi!

Sadece bir içkiyi değil, bir kültürü öğrenmek için çıkılan kişisel bir yolculuğu anlatan Meleklerin Payı, uzun bir aradan sonra yazılan ilk Türkçe viski kitabı olmakla birlikte, bugüne kadar yazılmış en kapsamlı Türkçe viski kültürü rehberi.  Altın Örümcek - Yılın En İyi Bloğu ödülünün sahibi Dr. Burkay Adalığ, bu kez de Çinli, Kanadalı, Fransız, İtalyan, Meksikalı, İskoç, İsviçreli ve Amerikalı yazarlarla birlikte, "W2-4 Spirits” kategorisindeki 9 kitaptan biri olarak 2020 Gourmand World Cookbook Awards kısa listesine girdi.

Kitap, dünya viski coğrafyasını tanıtmasının yanı sıra, damıtımevlerinde çekilen ve karekodlarla takip edilebilen videolar aracılığıyla okurların üretim süreçlerine tanıklık etmesini de sağlıyor. Meleklerin Payı sadece viski türleri ve üretim aşamaları hakkında bilgi vermiyor. Türk viskiseverlere yabancı kaynaklarda bulunması mümkün olmayan, Türkiye’nin ilk viski tadım çarkı ve Türkiye Viski Tüketim Alışkanlıkları Araştırması gibi bilgiler de sunuyor.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI