Modi: "Putin'le aramızda özel bir kimya var"

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, kaplanları korumanın Putin'le ortak yanlarından biri olduğunu, Rus liderle aralarında özel bir kimya bulunduğunu ifade etti.

04 Eylül 2019 15:41 | Güncelleme :04 Eylül 2019 16:02 | Kategori: Dünya

Rusya ziyareti öncesinde gazetecilere konuşan Modi, doğa ve dış dünyaya duydukları sevgi ile Putin’le benzer ruhlara sahip olduklarını belirtti.

Modi, "Onun fiziksel olarak çok gelişmiş bir insan olduğunu biliyorum. Aktif bir hayatı var, formunu koruyor. Bunu seviyorum. Ayrıca çevre, vahşi yaşam, sualtı dünyası, özellikle de kaplanların korunması ile ilgileniyor. Benim yaratılışım da böyle. Bu nedenle bizi birçok şeyin birbirimize bağlaması normal" dedi.

Modi açıklamalarına "İlişkilerimizde özel bir kimya var" sözleriyle devam etti.

Putin’le bağının Rusya ile Hindistan arasında geleneksel olarak var olan dostane ilişkilere yansıdığını da ekleyen Modi, "Ortak bir sınırınımız yok, ama ruhlarımız benzer" dedi.

Modi, Vladivostok’taki Doğu Ekonomi Forumu kapsamında Putin’le bir araya geldi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI