O teröristler öldürüldü!..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride bulunan ve PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusu Mehmet Yakışır ve Rodi kod adlı Levent Dayan'ın öldürüldüğünü bildirdi.

15 Temmuz 2018 11:05 | Kategori: Terör

PKK’nın sözde Karadeniz lideri "Zeynel" kod adlı Mehmet Yakışır ile "Rodi" kod adlı Levent Dayan dün gece Gümüşhane-Giresun hattı yaylalar bölgesinde süren operasyonlar esnasında güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. 

İHA'nın edindiği bilgilere göre, dün gece Gümüşhane-Giresun hattı yaylalar bölgesinde süren operasyonlar esnasında güvenlik güçleri PKK’lı bir grup teröristler ile sıcak temas sağladı. Üçtaş Köyüne bağlı Sarıtaş yaylası kırsalında sağlanan temas sonrası "Kobra" diye tabir edilen zırhlı araç ile açılan ilk ateş sonucu iki PKK’lı etkisiz hale getirildi.

Etkisiz hale getirilen PKK'ların sözde Karadeniz lideri "Zeynel" kod adlı Mehmet Yakışır ile "Rodi" kod adlı Levent Dayan olduğu belirlendi. Terörist grubun geçtiğimiz yıl ağustos ayında Trabzon'un Maçka ilçesinde Astsubay Ferhat Gedik ile Eren Bülbül'ü şehit edilmesi olayının ve geçtiğimiz günlerde son olarak Giresun’un Güce ilçesi Ağaçbaşı Yaylası Kavaklıbel mevkiinde Uzman Çavuş Ali Cevizci’yi şehit eden grup olduğu öğrenildi.

SOYLU: EREN BÜLBÜL İSMİNİ RAHAT RAHAT ANABİLİRİZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise etkisiz hale getiren PKK’lılar ile ilgili haberi twitter hasadından duyurdu. Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı:

"Eren Bülbül, şimdi rahat rahat ismini anabiliriz. O kalleşler cehennemde sen cennettesin. Kahraman jandarmamızı kutluyorum. PKK’nın sözde Karadeniz lideri Zeynel kod adlı (Kırmızı liste) Mehmet Yakışır ile Sorej kod adlı Barış Coşkun öldürüldü”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI