radyobir
radyobir

Peşimdeki Melek

Yazar: Yılmaz Akıncı Mona Yayıncılık

10 Kasım 2022 13:22 | Kategori: Okudukça

25 yıldır uluslararası medyada tanınan gazeteci, yazar Yılmaz Akıncı’nın ilk kitabı "Peşimdeki Melek” raflarda yerini aldı.

Milyonlarca insanın hayatına mal olan ve İnsanlık tarihi kadar  eski savaşlardan çıkarılmamış derslerle yüzleşeceğimiz bu kitapta, yazarın Paris’te başlayan hikayesinin, savaş bölgelerinde   zaman zaman arkadaşları ile yaşadığı deneyimlerle buluştuğu, soluksuz okuyabileceğimiz bir hikayeye evrildiğine tanıklık edeceğiz.

Mona Yayınlarından çıkan ve raflarda yerini alan kitap için yazar Yılmaz Akıncı: "Kitabımın okuyucuyu görünen ve görünmeyen dünyaların kesiştiği ,savaş ve barışın irdelendiği bir düzlemde buluşturacağını,   merak, farkındalık ve hayatı sorgulatan bir dünya ile buluşturacağını   düşünüyorum. Kahramanin yaşadığı her deneyimde, ölümle sınanırken, zaman zaman  peşimdeki melek diye adlandırdığı bir güç  tarafindan korunmasinin yanısıra,  insanların hayattan beklentilerini de sorgulandığı bir hikaye, " dedi.
Gercek olaylardan esinlenen ve Yazarin beyaz renge adadigi kitap  bir donem Türkiye'sinden izler de barindiriyor. 

Savaşların toplumlar üzerindeki etkisini bir gazetecinin yaşamsal deneyimleri ile sorgulayacağımız Kitap D&R kitap  ve tüm online mecralardan temin edilebilir.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI