Prof. Atasoy: "Parçalanmışsa çok iz kalmıştır!.."

Adli Tıp uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girmesinden bu yana haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülüp cesedinin de parçalanması ihtimalini değerlendirdi. Atasoy, "Ceset parçalanırsa çok iz bırakır" dedi.

10 Ekim 2018 08:19 | Güncelleme :10 Ekim 2018 08:45 | Kategori:

Kaşıkçı'nın kaybolmasının mükemmel bir cinayet olmadığını vurgulayan Sevil atasoy, "Mutlaka iz vardır. İçeri girip iyi bir araştırma yapıldığı takdirde Türk polisi bunu çözer" dedi.

Atasoy cinayetin tabancayla işlenip işlenmediği konusunda da, "Hangi akıllı tabanca ile vurup ortalığı kan içinde bırakır… Kan izini yok etmek mümkün değildir. Bir küveti su ile doldurun. İçine bir damla kan damlatın, sonra onu yere dökün, oradan kan izi bulunur. Türk polisinin elinde bu imkânlar var şeklinde konuştu.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ün Prof. Atasoy"a sorduğu sorular ve yanıtları şöyle:

- Bir insanı iz bırakmadan öldürmek mümkün mü?

Çok zor. Yani kimyasal bir karışım zerk edersiniz, kalp krizi etkisi yapar. Ama o da anlaşılır.

- Tetikçiler 2 özel uçakla, özel uçakların indiği Genel Havacılık'tan diplomatik pasaportla geçmiş. Orada diplomatlara özel bir geçiş yeri var mı?

"Hayır yok. Genellikle bir yer hizmetleri görevlisi pasaportları toplar, toplu olarak götürür. Oradaki polis bir şeyden şüphelenmiş veya ihbar almışsa tek tek çağırabilir.

- Normal dış hatlar bankolarındaki gibi orada da her geçen yolcunun tek tek görüntülenmesi sistemi var mıdır?

"Hayır tek bir banko vardır ve dediğim gibi bazen pasaportlara toplu işlem yapılır.

- X-ray kontrolleri nasıldır?

Normal uçuşlardaki gibi iki değil tek x-ray kontrolü yapılır.

- Cesetler parçalanıp bavullara konulursa x-ray bunu görür mü?

"Hayır ceset de bir insan bedeni gibidir. Ancak ağızda veya vücutta metal transplant varsa onu görür.

- Cesetleri parçalayarak çıkarmış olabilirler mi?

"Olabilir ama bu çok riskli bir şey. Ne kadar çok parçaya ayırırsanız, risk o kadar büyük olur. Büyük parça bırakırsanız da bu defa insan bedenine ait bir parça olduğu fark edilebilir."

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI