Rio Karnavalı'ndan renkli görüntüler

Dünyanın en büyük karnavallarından Rio Karnavalı, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde başladı.

13 Şubat 2018 03:42 | Kategori: Dünya

Dünyanın en büyük karnavallarından Rio Karnavalı, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde renkli görüntüler oluşturdu. Özellikle kışı yaşayan Avrupalı turistler Güney Yarımküre'de bulunan ve yaz mevsiminde olan Brezilya'nın dünyaca ünlü Sao Paulo kentini doldurdu.

Dünya çapında yüzbinlerce turist her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli ve müzikli bir karnaval için Brezilya'ya akın etti.Rio Karnavalı, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde renkli görüntüler oluşturdu.Kentte renkli geçit törenleri düzenlendi, insanlar sokaklarda dans edip partilere katıldı.Özellikle kışı yaşayan Avrupalı turistler Güney Yarımküre'de bulunan ve yaz mevsiminde olan Brezilya'nın dünyaca ünlü Sao Paulo kentini doldurdu.Bu olağanüstü karnaval için Brezilya'nın en ünlü samba okullarının öğrencileri tüm hünerlerini; dansları ve rengarenk kıyafetleriyle sergilerken, meraklıları da karnavalın birincisinin seçildiği ünlü cadde Sambadrome'u tıkabasa doldurdu.Dünyanın bu en renkli karnavalına 1.5 milyonu yabancı turist olmak üzere 6 milyondan fazla kişi katıldı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI