Sırbistan'daki selde bir çocuk hayatını kaybetti

Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinde meydana gelen selde iki yaşındaki çocuğun yaşamını yitirdiği ifade edildi.

21 Kasım 2022 06:27 | Kategori: Balkanlar

Novi Pazar Polisinden yapılan açıklamada, şehirden geçen nehrin aşırı yağış sonucu taşma noktasına geldiği, bir çocuğun da yaşadığı evin yakınlarında bulunan nehre kapılarak kaybolduğu, sonrasında cesedine ulaşıldığı belirtildi.

Sancak bölgesinin Novi Pazar ve Tutin kentlerinde etkili olan sağanak sonucu meydana gelen selden etkilenen yerleşim yerlerini Sırbistan Savunma Bakanı Milos Vucevic ve İçişleri Bakanı Bratislav Gasic ziyaret etti.

Vucevic, selzedelere gerekli yardımın yapılacağını, Sırbistan Ordusu'nun da bölgede yardım için hazır bulunduğunu söyledi.

Novi Pazar Acil Yardım Merkezinden yapılan açıklamada ise hafta sonu metrekare başına 100 litre yağış düştüğü belirtilerek, vatandaşlara kum torbası dağıtıldığı kaydedildi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI