Suriyeli Türkmen'den adaylık başvurusu

1982'den bu yana Türkiye'de yaşayan Suriyeli Türkmen Bekir Atacan (58), aralarında daha çok Suriyeli ve Iraklı göçmenlerin bulunduğu 80 bin kişinin imzasıyla AK Parti'den aday adayı oldu.

13 Mayıs 2018 08:08 | Kategori: Siyaset

Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri’nden olan Bekir Atalay, Suriye’de Arap dili ve edebiyatı okuduktan sonra Hafız Esad döneminde Türkmenler üzerindeki baskılar nedeniyle soluğu Türkiye’de almış. Atalay, "1979’dan itibaren gelip gitmeye başladım, 1982’de Türkiye’ye yerleştim, o günden sonra Suriye’ye hiç gitmedim” diyor. Bekir Atalay, milletvekili seçildiği takdirde öncelikle Ortadoğu halklarının sesi olmak istediğini ve bu ülkelerden gelen göçmenler için entegrasyon politikalarını hayata geçirmek istediğini söylüyor: "Türkmen’i, Arap’ı, Kürt’ü, Hıristiyan’ı, Sünnisi, Alevisi, Türkiye’deki Ortadoğulu tüm halkların sesini duyurmak, Türk toplumu ile diğer toplumlar arasındaki önyargıları ortadan kaldırmak istiyorum.” 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI