Yağmur da müzik de hiç durmadı

10 yıl önce 'Kimseye Anlatamadım' şarkısına yaptıkları düetle yolları kesişen sevilen ikili Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer bir kez daha birlikte sahnedeydi!

20 Haziran 2017 15:22 | Kategori: Kültür & Sanat

Atlantis Yapım organizasyonuyla gerçekleşen ZUBİZU Harbiye Açıkhava Konserleri’nde sağanak yağmura rağmen sanatçılar sahnede, dinleyiciler karşılarında müzik hiç susmadı!
 
Birsen Tezer’in büyüleyici performansıyla başlayan konser, Bülent Ortaçgil’in kalplere dokunan şarkıları ile devam etti. İkiliye bu konserde yaylı grubu, Erkan Oğur, Cem Aksel, Baki Duyarlar ve Erdal Akyol da eşlik etti. Gecenin bir diğer sürprizi de Sibel Köse ve Birsen Tezer düeti oldu.
 
3 saat süren konserin ilk yarısında Birsen Tezer "Balıkesir”, "Çal Kapımı”, "Delikanlı”, "Di Gel Yanıma” ve "Aşk Bu Değil” gibi en sevilen şarkılarını, yağmura aldırış etmeyen müzikseverler ile hep bir ağızdan seslendirdi. Tezer’in kanun başına geçerek hem çalıp hem söylediği "Seher Vakti” performansı ise uzun süre alkışlandı.

Bülent Ortaçgil'in eşi Ciğdem Ortaçgil yağmura aldırış etmeden en ön sırada yerini aldı ve konser boyunca eşini alkışladı.
 
"SİZE HAYRAN OLMAMAK ELDE DEĞİL”
 
İkinci yarıda bayrağı devralan Bülent Ortaçgil de hafızalara kazınan bu gecede "Acıtır”, "Sensiz Olmaz”, "Değirmenler” , "Benimle Oynar mısın?” ve "Kızıma Mektup”un da dahil olduğu 14 şarkı seslendirdi. Ortaçgil, sağanak altında kendisini alkış yağmuruna tutan dinleyiciye şu cümlelerle teşekkür etti: "Size hayran olmamak elde değil. Hepinizi çok seviyorum ve tek tek kucaklıyorum. Harikasınız.”
 
Tezer ve Ortaçgil ikilisi, finalde söyledikleri "Kimseye Anlatmadım” ve  "Çığlık Çığlığa” şarkılarıyla da dakikalarca ayakta alkışlandı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI