Yavuz Turgul özel konuk

10 Kasım'da vizyona girecek yeni filmi "Yol Ayrımı" öncesinde yönetmen Yavuz Turgul Brand Week Istanbul'un onur konuğu oldu.

10 Kasım 2017 12:11 | Kategori: Kültür & Sanat

10 Kasım’da vizyona girecek yeni filmi "Yol Ayrımı”ndan bir gün önce yönetmen Yavuz Turgul, Brand Week Istanbul’un onur konuğu oldu. Muhsin, Eşkıya, Gölge Oyunu gibi filmlerinin yaratım süreçlerine dair deneyimlerini paylaşan Yavuz Turgul, "Herkesin aklına yaratmak üzere bir fikir gelir. Önemli olan bu yaratımı bir hikayeye dönüştürüp sağlam bir yapıya dayandırmaktır.” dedi. Sinema sektörüyle ilgili açıklamalarda bulunan Turgul, "Yanılsamalar, hayal kırıklıkları ve başarısızlıklar, her zaman kalıplar içinde kalmaktan kaynaklanır.” ifadesini kullandı. Yeni filmi "Yol Ayrımı”nın senaryosunun ortaya çıkışının Şener Şen ile ortak bir arkadaşlarının anlattığı bir hikaye ile başladığını paylaşan yönetmen, yaratım sürecinde hikayenin bambaşka bir yöne evrildiğini açıkladı.

Konuşması boyunca samimi açıklamalarda bulunan Yavuz Turgul, birlikte çalışması zor bir yönetmen olduğunu itiraf etti. Turgul ayrıca, kariyeri boyunca Şener Şen gibi özel bir yetenekle çalışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek konuşmasının sonunda salonu dolduran dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI