Yunan bakan gene coştu!..

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Türkiye'nin eylemleriyle Avrupa değerlerinden giderek uzaklaştığını iddia etti.

30 Mart 2018 07:50 | Güncelleme :30 Mart 2018 08:32 | Kategori: Dış Politika

Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos, ziyaret ettiği Ermenistan’da da yine Türkiye’ye yüklendi.

Erivan’da «ArmHiTec 2018»  fuarını ziyaret eden ve Ermeni mevkidaşı Vigen Sargsyan.ile görüşen Kammenos  "Türkiye’ye barışı istediğimizi  anlatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Ancak tarihte, büyük Osmanlı İmapartorluğu’nun 1821’de Yunanistan’da yenildiğini de hatırlatmamız gerek” dedi.

Türkiye’nin Avrupa’dan, ,uluslararası hukuk’tan ve uluslararsı toplumdan uzaklaştığınıı iddia eden Kammenos,, Yunanistan ile Ermenistan’ın her zaman birlikte olduklarını ve gelecekte de birlikte olacaklarını belirterek şöyle konuştu:

"Ortak değerlerimiz, ortam tarihiniz, biri Ermeni halkı diğeri Pontus Hellenizmi’ne yönelik iki büyük  soykırımda ortak kurbanlarımız var.  Ermenistan’a her gelişimde kendimi kardeş bir ülkede hissediyorum” .

Kammenos, "Biz, Türkiye'yi barış istediğimize ikna etmeye çalışacağız ama Türk tarihinin birçok anlarını, Osmanlı imparatorluğunun çöküşünü ona hatırlatmak zorundayız" diye ekledi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI