E-mail

Ahmet Çelik

Ahmet Çelik

Kasım satışları ve Whatsapp PR'cılığı Kas 19 2018
Otomotiv sektörünün "mübarek üç ayı" Ekim, Kasım Aralık'tır. Mecazi anlamda olsa da; otomotivciler için "kutsal" olan bu aylar en çok satışın yapıldığı aylardır.
Sıra bankalarda! Kas 05 2018
ÖTV ve KDV indirimi ile devlet üzerine düşeni son iki ay için de olsa yaptı. ÖTV indirim haberi sektörde moralleri düzeltti ve can suyu verdi. Markalar da üzerine düşeni yapıyor. Hemen hemen hepsi sıfır faiz finans kredisi sağlıyor. Kiralama şirketleri TL ödemesine geçtiler.
Reklamlardaki otomotiv dünyası! Eki 30 2018
Geçtiğimiz haftadan itibaren peş peşe "reklam ödülleri" haberleri gelince televizyondaki otomobil reklamlarını daha "alıcı" gözüyle izledim. Ödüllerin neredeyse hemen hemen hepsini alan Renault ve Dacia reklamlarının sosyal medyadaki yansımalarını da inceledim.
Satışların filolu filosuz analizi! Eki 15 2018
Önce genel bir tabloya bakalım. Yani 9 aylık toplam satışların ince ayrıntılarına göz atalım. Ocak-eylül döneminde yüzde 26,1 daralan otomotiv pazarı, markaların daha yoğun rekabetine sahne oldu.
Opel Türkiye depreminin şifreleri… Eki 01 2018
26 yıl Opel'de görev yapan bunun son 12 yılını da "genel müdür" masasında oturarak geçiren Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik ile yollar sürpriz bir şekilde ayrıldı.
Can çekişen kiralama sektörünün ayağına kurşun sıkmak! Eyl 23 2018
Aylar önce Türkiye'nin en büyük kiralama şirketi olan İntercity'in Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak kiralama şirketlerini işaret ederek; "Hormonlu şirketler batabilir" dediğinde bu söylemden alınanlar "ortada somut bilgiler yokken bu tür paylaşımların kimseye faydası yok" diye tepki göstermişti.
Otomotiv sektöründe kardeş savaşları! Eyl 10 2018
Geçen hafta Kia yönetiminden "Kia Sportage'nin Türkiye'ye gelişi yaşanan ekonomik gelişmeler ve kurdaki dalgalanmalar nedeni ile 2019'un başına ertelenmiştir" bilgilendirmesini aldık.
Otomotiv sektörü ve otomotiv yayıncılığı tehlikede! Eyl 03 2018
Manşet haberimizde kamyon pazarının durumunu okumuşsunuzdur… OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün'ün "kamyon pazarı" hakkında söyledikleri sektörün tamamı için geçerli aslında.
Transanatolia'da "kadın dedikoduları" Ağu 20 2018
Uluslararası arenada Türkiye'nin en önemli motor sporları yarışlarından biri olan Transanatolia Ralli Raid, 4-11 Ağustos tarihlerinde düzenlendi.
Koltuk mühendisliğinden, iletişim mühendisliğine… Ağu 06 2018
Geçen hafta "ergonomik koltuğun önemi" konulu bir basın toplantısına davet aldım! Davet geldiğinde önce yadırgadım. Bunca yıl, bu tarz bir konu içeriği ile otomotiv sektöründen hiçbir basın toplantısı daveti gelmemişti. Ama davet sahibi Opel Türkiye ve Opel Türkiye'nin yıllardır Dış İlişkiler Müdürü sıfatıyla kurumsal iletişimini sürdüren Sinan Ulusoy olunca "ne çıkacak acaba" diye merak ederek gittim.
YUKARI