E-mail

Ahmet Çelik

Ahmet Çelik

Brexit Türk otomotiv sektörün iştahını kabartıyor! Oca 14 2019
Önce Brexit'ten başlayalım. Britanya'nın (Birleşik Krallık) ilk iki harfi (Br) ile exit (çıkış) kelimesinin birleşmesinden oluşan Brexit, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkması anlamına geliyor.
ODD gecesinden notlar! Oca 06 2019
Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin (ODD) markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendirmek amacıyla organize ettiği "ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2018 Gladyatörleri" gecesinin dokuzuncusu gerçekleştirildi.
2019'a girerken Ara 31 2018
Önce kısa bir alıntı ile başlayalım: "Zorlu başlanılan 2017 otomotiv yılı zorlu bitti… Geçen yıla oranla genelde küçük de olsa bir düşüş yaşandı. Bazı markalar pazar paylarını korudu,
İkinci El'de "Arkadaş"ın önemi Ara 23 2018
Sıfır otomobil pazarı için son haftaya geldik. Beklentiler revize edildi ve 100 binlerden 80 binlere gelindi. Şimdi daha da aşağısı olacağı telaffuz ediliyor. Bu açıdan bu son bir hafta çok önemli. Sıfır otomotiv pazarına artık bu saatten sonra doktor "ne yersen ye" diyebilir.
Otomobil almak için son 15 gün Ara 17 2018
Belki de uzun yılların en kötü otomotiv yılını geçiriyoruz. Kısaca şöyle örnek vereyim; 4-5 ay önce birçok otomotiv markasının aylık bazdaki toplam satışı, geçen yıl bir bayisinin aylık satışından bile düşük seviyelere inmişti. Neyse ki, son iki ay ÖTV ve KDV desteğiyle kasım ayı yüzler biraz olsun güldü.
11 ayın satış analizi Ara 10 2018
Enteresan bir yıl geçiriyoruz. Bir gerçek var ki; otomobil satışları geçen yıla oranla yerlerde sürünüyor. Son iki ayda yapılan ÖTV-KDV indirimi, pazarı "biraz" hareketlendirdi.
Başarmanın gururunu görmek Ara 02 2018
Geçtiğimiz hafta Brisa'nın 300 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği lastik fabrikası için Aksaray'daydım... Fabrikanın büyüklüğünden, çalışanlarının mutluluğundan, üst düzey yöneticilerinin gururundan etkilendiğimi söylemeliyim.
Dijital basın, bunu da yazın… Kas 25 2018
"Biz bu yıl dijitale yatırım yapıyoruz". Bu cümleyi 2018 yılında otomotiv sektörünü yöneticilerinden çok duydum.
Kasım satışları ve Whatsapp PR'cılığı Kas 19 2018
Otomotiv sektörünün "mübarek üç ayı" Ekim, Kasım Aralık'tır. Mecazi anlamda olsa da; otomotivciler için "kutsal" olan bu aylar en çok satışın yapıldığı aylardır.
Sıra bankalarda! Kas 05 2018
ÖTV ve KDV indirimi ile devlet üzerine düşeni son iki ay için de olsa yaptı. ÖTV indirim haberi sektörde moralleri düzeltti ve can suyu verdi. Markalar da üzerine düşeni yapıyor. Hemen hemen hepsi sıfır faiz finans kredisi sağlıyor. Kiralama şirketleri TL ödemesine geçtiler.
YUKARI