Damla Arslan

Damla Arslan

Sonbahar depresyonuna karşı güçlenin! Eki 22 2018
Sonbaharın gelmesiyle hava değişiminin de etkisiyle duygu durumunda oluşan aşırı dalgalanmalar sonucunda kendinizi yorgun, bitkin, halsiz, karamsar, isteksiz hissedebilirsiniz. Sonbaharda meydana gelen duygulanım bozukluğu dediğimiz depresyon bu dönemde sık rastlanılan bir durumdur.
Sağlıklı yaşlanmanın sırları Eki 09 2018
Yaşlanma, bedenin yapısı olan hücre, doku ve organ ve sistemlerin işlevinde meydana gelen geriye dönüşümü olmayan değişikliklerin sonucudur. Evrende var olan her canlı gibi insan da yaşlanır.
Çocuğunuzun okuldaki başarısı için beslenme önerileri Eyl 12 2018
Bu hafta birinci sınıfların haftaya ise diğer bütün öğrencilerin eğitim öğretim dönemi başlamaktadır. Okulların açılmasıyla yepyeni ve uzun bir dönem çocuğunuzla birlikte sizleri de beklemektedir.
Kurban Bayramı'nda beslenme önerileri Ağu 20 2018
Adı üstünde Kurban Bayramı, kurbanlar kesilecek, ihtiyaç sahibi olanlara paylaşılacak derken midelerimizde etin bolluğundan faydalanacak. Peki bu özel günlerde nasıl beslenmeliyiz, nelere dikkat etmeliyiz hep birlikte inceleyelim.
Yazın en büyük sorunu ishal Ağu 13 2018
Aylarca beklediğimiz mevsim geldi başlasın tatiller, eğlenceler derken birdenbire vücudunuz dirençsiz mi düştü? Bir anda o en çok sevdiğimiz mevsim adeta çile olmaya mı başladı? 2 haftayı aşkın süredir aralıklarla ishal problemiyle mi uğraşıyorsun? Bunun nedeni tamamen mevsimden kaynaklı…
Ketojenik diyet nedir?.. Tem 27 2018
1920'li yıllarda Epilepsi hastalarında kullanılan ilaçların yan etkileri azaltmak ve kontrol edilemeyen nöbetleri tedavi altına almak amacıyla ortaya çıkan yüksek yağ, düşük karbonhidrat ve yeterli protein içeren alternatif beslenme tedavisidir.
Ramazanda tüketilecek 5 Fit tatlılar May 28 2018
Ramazanın gelmesiyle birlikte akşam iftar sofralarında veya iftardan sonra tatlı yemek gelenekselleşmiştir. Bütün gün aç kalan midemiz ve şeker ihtiyacı hisseden beynimizi mutlu etmek isteriz.
Oruç tutarken kilo almamaya dikkat May 21 2018
Ramazanın gelmesiyle sofraların düzeni değişiyor. Pidesiyle, tatlısıyla, çeşit çeşit yemekleriyle alışılmışın dışına çıkılıyor. Vücudunuz alışık olmadığı bu düzene karşı tepki vermekte pek de haksız sayılmaz…
Ramazanda nasıl beslenmeli?.. May 19 2018
Geldi 11 ayın Sultanı Ramazan Ayı, oruç tutan bireyler olsun tutmayanlar dahil bütün Müslümanların sofraları çeşitleniyor, şenleniyor adeta bir ay boyunca sofra bağlarımız yeniden güçleniyor.
YUKARI