Ersin Akman

Ersin Akman

Bilgisayar satışları iyi gidiyor Kas 15 2018
Bana soracak olursanız dünyanın dijitalleşmesine ön ayak olan iki şirketten biri Intel'dir. Diğeri de artık tam olarak ne yaptığını, daha doğrusu ne yapmak istediğini, hedefini anlayamadığım Microsoft'tur.
eSağlık çözümleri Kas 08 2018
İnternetin daha doğrusu akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle hiçbir şey eskisi gibi olmamaya başladı. Bankacılık sektöründe başlayan ve adına "internet şubesi" dediğimiz yenilik hızla diğer iş kollarına da yayıldı.
Türkiye'nin ilk eSpor merkezi 'Zula'dan Eki 25 2018
Daha önce de birkaç kez konuya değindim; Türkiye genç nüfusuyla eSpor olarak adlandırılan oyun dünyasının en popüler pazarlarından biri. Belki hiç kimse farkında değil ama gençler oyunlara dünyanın diğer ülkeleriyle yarışacak kadar çok bütçe ayırıyorlar.
Fiyatlar düşüyor Eki 18 2018
Bugünlerde kendimizi teknolojik cihazların fiyatlarıyla ilgili konuşmaktan alamıyoruz. Her hafta bu köşeyi okuduğunuza göre sizde de durumun çok farklı olmadığını düşünüyorum. Mesela bu haftanın en sıcak konusu Samsung'un Galaxy Note9 satış fiyatını düşürmesi. Lansman sonrası fiyat artışı yapan Samsung, yurt dışında da satış fiyatında indirim yapılan Galaxy Note9 telefonların fiyatını tekrar Türkiye'de ilk kez satıldığı andaki rakam olan 6.499 TL'ye çekti.
Black Mirror'a giden yol: Eleq Eki 11 2018
Netflix'te yayınlanan Black Mirror isimli diziyi biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için kabaca tanımlamak gerekirse geleceğin dünyasını bugünün şartlarıyla anlatan bir dizi diyebiliriz. Birbirinden bağımsız bölümlerden oluşan Black Mirror'da herhangi bir hikaye bütünlüğü yok; her şey tek bir bölümde oluyor.
Zamlar bana inandırıcı gelmiyor Eki 04 2018
Geçen hafta bu köşede yayınlanan yazının sektörde küçük çaplı bir dalgalanma yarattığını duyuyorum. Malum söz konusu olan şey satış fiyatı olduğu zaman satıcı da alıcı da ithalatçı da üretici de tüm diğer işlerini bırakıp bu konuya dikkat kesiliyor.
Zamlanan fiyatlar Eyl 27 2018
Herkesin kolayca tahmin edebileceği gibi kurda yaşanan artış neredeyse tamamı yurt dışında üretilen teknoloji ürünlerine de yansıdı. Geçen hafta Türkiye operasyonunu başlatan Amazon'u saymazsak ne teknoloji marketler ne de elektronik ticaret siteleri geçen yılın aynı dönemine yaklaşabilecek satışlar yapamıyor.
Sonunda Amazon Türkiye'de Eyl 20 2018
Dün sabah saatler 07:30'u gösterirken halkla ilişkiler şirketinden gelen bir e-posta ile amazon.com'un Türkiye'de satışa başladığı haberini aldık. Aylardır bekliyorduk. Daha doğrusu Amazon'un Türkiye'de satışa başlayacağını biliyorduk ama konudan böyle ansızın, sadece bir basın bülteniyle haberdar olacağımızı da pek düşünmemiştim.
Vestel, General Mobile ve reeder Eyl 13 2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Onların iPhone'u varsa…" söyleminden sonra birçok marka peşi sıra lansmanlar yaparak Türkiye'de cep telefonu ürettiğini veya üretmeye başlayacağını duyurdu.
IFA 2018'in ardından Eyl 06 2018
Geçen hafta teknoloji dünyasının tüm dikkati Almanya'nın başkenti Berlin üzerinde toplanmıştı. Nedeni ise Avrupa'nın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan IFA'ydı. Dün sona eren fuar nedeniyle dünyanın neredeyse her ülkesinden binlerce insan Berlin'e akın etti.
YUKARI