Funda Özkalyoncu

Funda Özkalyoncu

Sosyal medya... Mar 17 2019
En çok şikayet edenlerden biriyim. Tam olarak ne kadar anladığımı, anlaşıldığımı, onu da bilmiyorum. Sadece güzel videolar paylaşıp, insanlar kendini iyi hissetsin, iyilik ortamı çoğaldıkça, iyileşiriz diye düşünen biriyim. Arada tadını kaçırdığım da oluyor ya, neyse.
İnanılmaz... Mar 15 2019
Italya'da Ancona kentinde, 22 yaşında Perulu bir genç kadın parkta dolaşıyor. Bir erkek müsveddesi, etrafı kolaçan ederken, diğer müsvedde, kadına tecavüz ediyor.
Bir varmış, bir yokmuş Mar 10 2019
Bugün pazar, bende büyüklere bir masal anlatayım dedim. Zamanın birinde, kendi çirkin, kalbi çok kötü bir kadın yaşarmış. Bu kötü kadın, günün birinde, sebebi kendince bildiği bir nedenle, üç haneli bir köye taşınmış. Bu üç haneden birinde, bir kadın, birinde bir erkek yaşarmış.
Dün, "Ekmekçi Kadınlar" günüydü Mar 09 2019
Hürriyet gazetesi ve Vodafone iş birliği yapıyor, dilde oluşan cinsiyet eşitsizliğinin önüne geçmek için, "Kırmızı Çizgi" projesi hazırlıyorlar. Çok iyi bilgimiz bir şey var ki; dil toplumun iskeletidir, nasıl düşünürsek öyle konuşuruz, nasıl konuşursak öyle düşünürüz ya. Ya da şöyle bir söz var, "Kendini başka yerde boşuna arama, akşama kadar ağzından çıkan neyse sen "o"sun" Bayılıyorum ben bu cümleye.
Kürk, ikiyüzlülük, riya, gizem Mar 02 2019
Bülent Ersoy, kadın bildim bileli uzun yıllardır kürk giyer, sever, çok paralar verir alır, çok pahalıdır, çok konuşulur. Kürk konusunda yıllar içinde çok bilinçlendik, o hayvanlara acı çektirilerek üzerlerinden kürklerinin alınması videolarını seyrettik. Gerçekten olacak şey değildi.
Proteze aşık devotee adamlar... Mar 02 2019
Hafta sonu gelse de şu hikâyeyi yazsam dediğim konu. Kızın adı Lisa Çalan, 31 yaşında, yönetmen, oyuncu, senarist, sanat yönetmeni ve Diyarbakırlı. 5 yıllık kariyeri var, bu sürede birçok kısa filme imza atıyor, uzun metraj film, belgesel ve dizi projelerinde yer alıyor.
Bir adamın koynundan diğerine atlamak Şub 23 2019
Bakın kızlar, bakın bacılarım. Bu yazdığım hiçbir satır, hiçbir anlam, ahlaka dair bir sorgulama, bir anlayış ve hesaplaşma değildir. Ben bir kadının ahlakı sorgulandığı zaman, utanıyorum, kalbim sıkışıyor ve çok üzülüyorum. Asla.
Reynmen!.. Şub 23 2019
Derdim olsun, Kadehler dolsun, Ben kaybederken, Azrail seyre dursun, Bilmiyorsun, görmüyorsun, Kurban ederler kimle geziyorsun, Tanrı vurdu saza, ölmeden koydu mezara,
Elif canisi kızını hiç sevmemiş Şub 16 2019
Her hafta kış mevsimini yazayım, yüzüme vuran soğuk ve serin havanın verdiği duyguları yazayım, deniz nasıl yükseldi, rengi nasıl değişti, ağaçlar, yaprakları yazı bekleyen kumrular gibi, nasıl solgun bekleyiş içinde yazayım diyorum. Olmuyor.
Şimdi sıra erkeklerde Şub 16 2019
Yeter artık. Bıktık sizden. Annelerimiz küçükken bize derdi ki, biz de küçükken çocuklarımıza dedik ki. Hayatta, daima iyiler kazanır, kötülerin kazandığı masal hiç olmamıştır.
YUKARI