Funda Özkalyoncu

Funda Özkalyoncu

Kadınlar neden para sever?.. Oca 12 2019
Dünyanın en zengin erkeği boşanıyormuş. Amazon'un sahibi, Jeff Bezos, 25 yıllık evli karısından boşanıyor... Adam 55 yaşında, kadın 50 yaşında. Adamın serveti inanılmaz, Amazonun yüzde 16.5 hissesine sahip, 137 milyar dolar da şahsi serveti var.
Adalet sistemi Oca 11 2019
Adli vaka1: Mertcan. Annesi ve babası boşanmış, iki çocuklu bir aile, kadın adamın dayaklarından bıkıyor, şiddet nedeni ile boşanma davası açıyor ve boşanıyorlar...
İstirhamım var, iyi insan olun demiş Oca 05 2019
Bu haftanın en şaşırtıcı, en üzücü haberi Çankaya Üniversitesi, Hukuk Fakültesi araştırma görevlisi akademisyen Ceren Damar'ın öğrencisi tarafından öldürülmesi haberi idi.
Gay olmak Oca 05 2019
Yılbaşı hemen ertesi, bir arkadaşımla beraber, bir alışveriş merkezinde yemek yemeye gidiyoruz. Koridorda, iki gay arkadaşa rastlıyoruz, kıyafetler çok acayip, makyaj falan çok acayip, neyse bağırarak konuşuyorlar, tavırları davranışları taşkın, inanılmaz...
Muhalif olmak... Ara 30 2018
Gerçekten, uzun süreden beri düşüp duruyorum, kafam karışıyor, koyduğum taşların yerinden hiç memnun değilim. Türk Dil Kurumu'nda, "muhalif" sözcüğünün karşılığına bakıyorum… Muhalif demek, bir tutuma, bir davranışa, bir görüşe aykırı olmaktır diyor... Şahane tanım…
Beni unutun demiş Hakan Peker Ara 29 2018
Bir gün. 17 albüm, binlerce konserden sonra, Hakan Peker spontane bir röportaj yapmış ve belliki önceden planlamadığı, ama geldiği noktayı, duygusal aklını, geldiği son durumu pek güzel anlatmış.
Şeyma'nın yakasından düşün Ara 23 2018
Hiç tanımam... İki defa karşılaştım, çok genç bir kadın.. Uzun süredir yazacağım, adam senin patronun, diyerek altına, üstüne anlam yükleyecek manasız insanlar olduğunu bildiğimden, yazamadım. Acun ile evlendi.. Sonra Acun'dan boşandı..
Papağan öldü.. Ara 22 2018
Çok şükür hiçbir konuda anlaşamıyoruz. Malum bu hafta, bir yarışmada adı duyulan bir adamın, bir akıl hastası adamın, papağana işkence yapması, papağanın ölümü ve sonunda kocaman bir linç ve konuya giren Emel Müftüoğlu'nu konuşup durduk.
Dayak yediğimizi fark edemiyoruz Ara 16 2018
Her gün gazetelerde tuhaf haberler çıkıyor, insanı şaşırtıyor, düşündürüyor. Hanımefendinin adı Günce, çok genç bir kadın, mesleği avukat. Erkek arkadaşı tarafından şiddete uğruyor, hastanelik oluyor, karakola gidiyor, karakolda bir polis, "sende mi dayak yedin avukat hanım" diyor…
Ben Adanalıyım… Ara 15 2018
İnsan doğduğu şehri, annesinin babasının doğduğu yeri tabii ki inkâr edemez. Ama zamanla, hayatı yaşadıkça, kendini ait olduğun, insanlarını kendine daha yakın bulduğun başka şehir olabiliyor.
YUKARI