Funda Özkalyoncu

Funda Özkalyoncu

Yaparsın aşkım, yapamazsan azarlarım aşkım Kas 18 2018
Foxtv yarışma programı "Yaparsın Aşkım"ı izliyorum. Çok sevdiğim adam, çok iyi sunucu İlker Ayrık sunuyor programı. Yarışmaya, evli dört çift, hepsi genç çiftler, yeni evli, yeni bebek sahibi çiftler katılıyor. Kadınlar dışarıda, kocaları cam kabinde kapalı, yarışma başlıyor. İlker bey sıra ile, genç kadınlara tanışma hikayelerini soruyor, sonra nasıl evlilik teklifi aldıklarını soruyor.
Bile bile çocuk doğurmak! Kas 17 2018
İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi, bugüne kadar görülmemiş bir karar veriyor. Gerekçeli karar şu: "Çocuğun davalı Hamza Hamzaoğlu'ndan olduğunu ve zarar miktarını başlangıçtan itibaren bilen davacının bu talebi, 10 yıl geçtiği için zaman aşımına uğramıştır." "Zaman aşımı nedeniyle, istenen maddi tazminatın, reddine karar vermek gerekmiştir". Kaç kere okudum bilemiyorum. Anlamadım.
Uyanık yaşamak! Kas 11 2018
Her gün. Ama her gün, o kadar şaşırtıcı, o kadar dehşet verici, o kadar çelişkili haberler giriyor ki hayatımıza… İster istemez şahitsiniz. Koca bir ömür geçirilen, hayatın izcisi olmuşken, kendini içinde bulmamana imkan yok.
Bakırköy adliyesinde bir hikaye… Kas 10 2018
Bakırköy Adliyesindeyim. Savcıdan imza bekliyorum, tam öğle saati, yani yemek saatine geldi. Bankta oturmuş bekliyorum. Yanımda 40 yaşlarında, sarışın, uzun saçlı, takma kirpikli bir kadın oturuyor. Devamlı savcının kapısına gidip geliyor, telaşlı, sıkıntılı anlıyorum ki, o da savcı beyi bekliyor.
Kadın ne derse doğru mu? Kas 04 2018
Yer gök, gece gündüz, sen, ben, hepimiz Sıla'nın başına gelen şiddeti konuşuyoruz. Ahmet'i konuşuyoruz. Ben de bundan payımı aldım ve dünkü köşe yazımda, dayanamadım ve "Naptın sen Ahmet" başlıklı yazımda bu konuyu yazdım. Ve yazımı...
Naptın sen Ahmet? Kas 03 2018
Sıla. Ülkenin gündemine bam diye düştü. Sevgilisi oyuncu Ahmet, 29 Ekim tam da Cumhuriyet Bayramı gecesinde, Sıla'yı fena dövmüştü.
Müslüm Baba! Eki 28 2018
Hafta içi, Müslüm Baba, filminin galası yapıldı. Bizde televizyon programında, Müslüm Baba filmini, galasına gelen ünlüleri, Muhterem hanımın bayılmasını konuştuk. Gençliğini Şahin Kendirci oynamış. Annesini Ayça Tekindor oynamış.
Para ile ilgisi olmayan kadınlar... Eki 27 2018
Kadınların, erkeklerin bile kendilerinde olduğunu fark etmediği özel bir kokuyu duyduklarını bilir misiniz?
İki yüzlülük şahanedir Eki 22 2018
Yazmayacağım, yazmayacağım diye ayak diretiyorum olmuyor. Ucundan, kenarından yazayım diyorum yine olmuyor. Sosyal medyada, DM'den özellikle kadınlar, yazdığım üç beş satıra veryansın ediyor Size hiç yakıştıramadım, Funda hanım.
Allah'ım hiç iyi insan kalmadı mı? Eki 15 2018
Bütün yaz sabahları ben on dakika sohbet ettim. Ne kadar iyi kalpli, ne kadar naif, ne kadar samimi adam dedim.. Hep karısını anlatıyor, hasta, şekeri var, hani o kötü hastalık var ya, onu atlattı.. Herkes seviyor..
YUKARI